Hakkımızda

hakkımızda

Endem Grubunun bugünlere varışı, 1959 yılında O. Naci Endem’in Endem İnşaat firmasını kurmasıyla başlamıştır. 1970’li yıllara gelindiğinde Endem İnşaat yüksek teknoloji ve mühendislik bilgisi gerektiren zorlu ve özel projelere imza atan bir şirket olarak ünlenmiştir. Firma özellikle baca, silo gibi sanayi yapılarının inşasında Türkiye’de ilk defa kayar kalıp teknolojisi kullanarak sektöre damgasını vurmuştur.

1975 yılında çelik imalat alanında faaliyete geçmek üzere Endem Çelik İmalat(Ençel) kurulmuş ve Endem İnşaat’ın ayrılmaz bir parçası olarak presizyonlu imalat, makina, ekipman özel tasarımı ve imalatı konularında haklı bir üne kavuşmuştur.

1980’lerin ikinci yarısında, dünyadaki hızlı teknolojik gelişime uygun olarak, faaliyetlere telekomünikasyon ve yayıncılık alanlarıda eklenmiştir. Teknik ekipman ve servis hizmetleri ile birlikte uydu yer istasyonları montajı ile tv ve radyo yayın istasyonları/altyapı kurulum çalışmalarını Endem Elektronik, Endam Mühendislik ve Oryayın gerçekleştirmektedir.

1990’larda farklı bir dal olan cephe kaplama alanına Endem Cephe şirketi ile girilmiş ve kısa sürelerde söz sahibi bir konuma gelinmiştir. Endem Cephe Sistemleri yurt içinde ve dışında birçok özel, kamu ve sanayi projelerinde gerçekleştirdiği cephe kaplama uygulamalarıyla deneyim ve başarısını kanıtlamıştır.

2000’li yıllarla birlikte Endem Group uzmanlık konularında ve anahtar teslimi müteahhitlik projelerinde yurtdışına açılımlar yapma stratejisini benimsemiş ve bugüne kadar değişik ülkelerde birçok proje başarı ile tamamlanmıştır.